S:    Proficiency sınavı hangi tarihlerde yapılmaktadır?
C:    ITU Proficiency sınavı yılda dört kez olmak üzere: Güz Yarıyılı kayıt dönemi (Ağustos), Güz Yarıyılı sonu (Ocak), Bahar Yarıyılı sonu (Haziran) ve Yaz Okulu sonunda (Temmuz) yapılmaktadır.

S:    Yeterlilik Sınavı Sonucunu öğrenmek için gereken Aday No nedir?
C:    Bu numara Lisans öğrencileri için 9 haneli öğrenci numarasıdır. Öğrenci numarasının ilk hanesi "0" ise ATILMAMALI, numara 9 haneli olarak girilmelidir.

S:    Yeterlilik Sınav sonucumu hangi numarayla öğreneceğim?
C:    Yeterlilik Sınavı sonucunuzu öğrenebilmeniz için gereken numara sizin Öğrenci Numaranızdır.

S:    Toefl sonucum internet üzerinden belli oldu, internet çıktısını resmi belge gelene kadar kabul ediyor musunuz? Bununla yüksek lisansa kayıt yaptırabilir miyim?
C:    Yabancı Diller Yüksekokulu olarak Kayıt yapma ya da Kayıt silme yetkimiz olmadığından sorularınızı lütfen Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Otomasyon) ve / veya başvuruda bulunduğunuz Enstitüye yöneltiniz.

S:    Kurumsal TOEFL sınav sonucumu nereden öğrenebilirim?
C:     www.uolp.itu.edu.tr adresinden sonuclarınıza bakabilirsiniz.

S:    Yeterlilik Sinavi'nin sonuclarini yatay gecis basvurusunda bulundugumuz fakulte dekanligina yuksekokulunuz mu gonderiyor, yoksa sonucu ilgili fakulteye/bolume bizim mi ulastirmamiz mi gerekiyor?
C:    Sonuclar Yüksekokulmuz tarafından ilgili fakültenize gönderilmektedir.

S:    Yüksek lisans öğrencileri hazırlık eğitiminden yaralanabilir mi?
C:    Sadece lisans ögrencileri hazırlık egitiminden yararlanabilmektedir. Yüksek lisans ogrencilerinin hazırlık ögrenimi hakları yoktur.

S:    Okulunuz bünyesinde verilen dışardan gelen öğrencilere yönelik ingilizce kursları var mı, varsa ücretleri ve saatleri nedir?
C:    İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde sözkonusu kurslar verilmektedir. İlgili duyurulara İTÜ SEM in web sayfasından http://www.itusem.itu.edu.tr/ ulaşabilirsiniz.